Kondiční relaxace i zábava: Slackline

Chůze na laně, neboli slackline, již není vyhrazeno jen za artisté. Ve skutečnosti tento druh činnosti může být proveden téměř všemi a má četné zdravotní výhody. Jen abychom jmenovali alespoň některé, můžete zlepšit rovnováhu, narovnat vaše držení těla a dokonce posilovat duševní odvahu.

Zde je 9 hlavních výhod při chůzi na slackline

  • Procvičení celého těla – Balancování na laně vyžaduje kompletní využití vašeho těla, zapojit všechny své svaly a soustředit se zabránil pádu ze slackline. Všechny svaly pracují, aby vás vyvážily a zjistíte více o správném rozložení váhy do všech částí těla.
  • Zlepšuje Balance – Rovnováha je životně důležitá ve všech aspektech života. Mít dobrou rovnováhu je důležité při nemocech v pozdějším věku.
  • Zlepšuje základní síly – Aktivní vyvažování posílí vaše jádro v průběhu času. Tento pohyb zajišťuje zaostření a správnou rovnováhu, protože tělu je nutné omezit nadměrné pohyby.
  • Lepší držení těla – Lepší držení těla je jedním z největších výhod slackline. Ačkoli primární svalové skupiny jsou  plně využívány, můžete také použít vaše zádové svaly a posílit si páteř. To pomáhá zabránit špatnému držení těla a může oddálit nástup bolesti zad.
  • Meditatace – Chůze na slacklince lze popsat jako pohybující se meditaci. Tradiční meditace vyžaduje, abychom čerpat dovnitř a odráží, ale v slackline, že budete mít stejné vnitřní zaměření a používat ji. Duševní a fyzické výzvou slackline může být dost, aby vám umístit do zen state-of-mysli. Vaše mysl je jasný a soustředěný, a ty jsou poháněny.
  • Podporuje paměťové funkce – slackline vede ke zvýšení strukturní a funkční plasticity v oblasti mozku odpovědné za navigaci a paměť.
  • Zlepšuje zaostření – Pohyb na slackline vyžaduje plnou a intenzivní soustředěnost. Sebemenší odchylka chodníku způsobí, že spadnete. Každodenní praxe zlepší vaši pozornost a dá vám větší kontrolu nad putováním myšlenek své mysli, což je užitečné pro každodenní činnosti, včetně práce a dalších koníčků.
  • Pobyt v přírodě – slackline je venkovní činnost, která podporuje pobyt v přírodě. Cvičení venku zvyšuje expozici slunečnímu záření, které dá více vitamínu D pro tělo. Venkovním prostředí také uklidňuje nervy a uvolňuje stres.
  • Podporuje Sociální interakce – slackline je sociální činnost, která poslouží jako skvělý trénink s přáteli. Navíc vás mohou povzbudit k překročení omezení v tomto cvičení.

slackline_relax_cviceni

A neposlední výhodou tohoto sportu je fakt, že až na prvotní investici do lana, které se dá pořídit okolo 1000,- Kč už žádná další investice není potřeba a slackline lano je v podstatě jen velice těžko zničitelná věc a až na občasné promazání úchytů nepotřebuje žádnou údržbu. Namočení, nebo zmoknutí lanu vůbec nevadí, jen je potřeba ho vždy řádně vysušit a skladovat na suchém místě.